ЗМІСТ СТАТТІ:

  • Соборна Мечеть у Кордові співіснування Мечеті і Храму
  • Що представляє з себе Мечеть у Кордові
  • Мечеть в Кордові і її важлива історична подія
  • Мечеть в Кордові — одне з чудес світу

Соборна Мечеть у Кордові співіснування Мечеті і Храму

Воістину унікальним пам’ятником архітектури, які дожили до наших днів, є Соборна мечеть, яка знаходиться в місті Кордова. Вона була зведена ще в 785 році. Повна її реставрація відбулася у Х столітті. Так як населення Кордови постійно збільшувалася, храм постійно добудовували.

Що представляє з себе Мечеть у Кордові

Сама мечеть являє собою величезний зал, в якому знаходяться 1293 колони. Колони, розташовані тут, транспортувалися з усього Риму. 114 з них – з древнього міста Візантія. Також незвичайність цієї мечеті додає відсутність центрального входу. Турист, заходячи сюди, відразу ж втрачається серед безмежності цих самих колон. Вони, неначе ростуть прямо з землі, завдяки відсутності в них бази. Архітектура мечеті дуже сувора. Можливо, цьому сприяв не великий вибір будматеріалів у той час і принципи мусульман, які в архітектурі були своєрідні.

Молитовний зал або Харам Кордовський мечеті виділяється від основного простору своїми архітектурними рішеннями. Безліч осередків, утворених з двох колон і арки між ними. Взагалі вся мечеть створена таким чином, щоб людина, що входить в неї, відчув себе наче в «кам’яному лісі», де дерева це колони. У самій дали зали видніється міхраб і маскура. Ці місця для халіфа дуже красиво прикрашені коштовностями і скарбами.

Мечеть в Кордові і її важлива історична подія

B XVI столітті відбулося унікальне у своєму роді подія. По середині мусульманського храму побудували церкву для християн. В наш час аналогів даного будовою більше ніде немає.

Перше, на що впаде погляд туриста, це хори, які були створені у XVIII столітті. Основним мотивом для цих хорів послужили святі і герої Старого і Нового завіту. Нижній ряд теж наповнений образами святих.

Сидіння тут мають особливий вид. Вони вирізані з червоного дерева. На нижньому ряду зображено 105 ликів святих. Одним з головних архітекторів і дизайнерів цього собору є Педро Дуке Корнехо.

Незважаючи на величезний простір самої мечеті, двір її відносно маленький. На ньому розташовані фонтани, біля яких відбувалися обмивання. Також дворик ще називають «Помаранчевим».

Мечеть в Кордові — одне з чудес світу

Після галасливих і стомлюючих вулиць, заходячи в Соборну мечеть, турист відчуває незрозумілий спокій. У ній під освітленням тисячі срібних лампад людина може поринути у справжню історію, яка розтягується, практично, з самого початку першого тисячоліття. Мечеть є одним з чудес світу Іспанії і найбільшим в світі храмом. Серед туристів це місце вважається самим відвідуваним в Іспанії.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями.


Попередня статтяТютюнова фабрика в Севільї перетворилася на Університет


Наступна статтяДолина Хэйчжу – Лощина Чорної смерті

Irina