• Раніше ми писали: Піщери Сибун

Стародавнє місто майя

У районі сучасного Белізу, що знаходиться в окрузі Кайо, розташований один з найстаріших пам’ятників, що дожили до нас з часів легендарних майя. Ця давня долина знаходиться в 130 кілометрах від центрального Белізу, поблизу річки під назвою Мопан.

Це місце не так знаменито, як Чічен-Іца, Тіуанако або ж Караколь. Однак люди, які цікавляться історією доколумбовской Америки і сюди охоче їдуть, щоб своїми очима побачити одне з величних споруд часів майя. Це місце зберігає в собі велику кількість таємниць і загадок, які донині намагаються розгадати множинні вчені та археологи.

Історія назви

Шуантунич в Белізі має доволі цікаву назву. У перекладі з юкатанського мови це слово означає «Кам’яна жінка». Однак ця назва більш сучасне, так як справжнє первісне найменування місця досі невідомо. Чому піраміді дали таке ім’я? Справа в тому, що за легендою белизцев, в цих місцях живе казкова «кам’яна жінка». Саме тому місцеві жителі і дали цьому місцю дане ім’я.

Легенда Шунантунич

Як говорилося вище, місцеві жителі живуть однією дивною легендою. В долині Шунантунич розташована одна піраміда, яка носить назву Ель-Кастільо. Вона має висоту близько сорока метрів. Саме перед нею іноді виникає дивний силует жінки. Вона носить білі шати, а на обличчі яскравим світлом горять вогненно-червоні очі. Завжди, коли її бачать, вона повільно піднімається по щаблях піраміди, після чого зникає в стіні.

Подібні явища спостерігалися людьми з 1892 року. Люди бачили жінку кілька разів. І якщо у деяких випадках простим робітником, які розчищали стародавні руїни, мало хто вірив, то шановним людям, лицезревшим особисто цей привид, довіряли більше.

Історичні факти

В долині Шунантуич знаходиться безліч різних об’єктів. Всі вони досить давні. Деякі споруди відносяться до третього століття. Однак більшість з них належать період з 4 по 10 століття нашої ери.

Поряд з Шунантуич раніше розташовувався місто, де перебувала велика кількість людей. Проте практично всі вони залишили свої будинки, із-за стихійних лих, які відбуваються тут багато століть тому. Тут неодноразово були зафіксовані землетруси. Велика частина цих місць досі схована за джунглями.

Архітектура Шунантунич

Шунантуич – це досить великий храмовий комплекс. Його площа становить понад 2,5 квадратних кілометрів. На всій території знаходиться 6 площ, на яких коштують близько 25 різних храмів і палацових споруд. Головним з них є храм, який має висоту 40 метрів. У деяких спорудах є малюнки, а фасади їх створені з рельєфами. Багато з будівель сьогодні зовсім невідомі. Все тому що деякі храми знаходяться під землею або в глибоких джунглях. Це ускладнює роботу дослідників і вчених, які сюди перебувають регулярно.

Вперше в Шунантуичь були здійснені розкопки в далеких 1894 і 1895 роках. Експедиція археологів під керівництвом Томаса Ганна. Впритул дослідженнями цих місць люди зайнялися лише в 1930 році. Починаючи з 90-х років розкопки в Шунантуич стали рідше, але все ж вони є.

Шунантунич сьогодні

Сьогодні Шунантуич є однією з головних визначних пам’яток Белізу. Сюди регулярно перебувають туристи з різних куточків планети. Тут завжди є на що поглянути. Люди доторкаються до давніх храмів, відчуваючи, що доторкаються до історії найдавнішої цивілізації. Тут досить цікаво і красиво. Історичні храми таять в собі безліч загадок, які досі ніхто не може розгадати.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями.


Попередня статтяПІДБИРАЄМО АВІАПЕРЕЛЬОТИ


Наступна статтяВідносини Росії та Грузії

Irina