Програвач вінілу

10-21-2021

 

Вінілові програвачі, купити програвач вінілових дисків | PLAY VINYL
 

 

Вибір програвачів вінілових платівок

Програвачі вінілових платівок-одні з найстаріших, що вважалися вже застарілими. Диск з вінілу, на якому буквально видряпаний аналоговий сигнал – не найдосконаліший носій, а при розробці дійсно хорошого вінілового плеєра перед інженерами стоїть цілий ряд непростих проблем. Чому ж ці явища не просто не проходять, але навіть процвітають і сьогодні? чи справді це просто данина минулому, ностальгія або мода? Також хочемо вам порекомендувати Проигрыватель винила https://playvinyl.com.ua

Питання це непросте, і навряд чи на нього можна дати однозначну відповідь, проте напевно можна стверджувати наступне: програвачі вінілу – це дійсно абсолютно особливі музичні пристрої. Вони звучать по-своєму (і можуть звучати дуже, дуже добре!), виглядають відмінно, вимагають особливого звернення і несуть в собі частку великої і багатогранної культури. Володіння хорошим вініловим програвачем може приносити масу ні з чим не порівнянних емоцій і вражень – як від відтворюваної музики, так і навіть від самої взаємодії з апаратом. Більш того, саме ці пристрої дозволяють вдихнути життя в раритетні (або цілком сучасні) колекції платівок, але ж не секрет, що до них можна живити набагато тепліші почуття, ніж до «нематеріальної» колекції стиснутих цифрових файлів.

На які ж характеристики варто звернути увагу при виборі програвача вінілових грамплатівок класу hi-fi? тут ситуація дещо відрізняється від вибору, наприклад, акустичних систем. І якщо частотний діапазон часто розглядається як один з найважливіших параметрів якості звуку, то у випадку з програвачами вінілових платівок він традиційно обмежений в районі меж людського слуху: 20 – 20000 гц, і крім того, залежить від головки звукознімача (картриджа).

Дуже важливо високоякісне виконання корпусу (також відомого як шасі) столу програвача і використовувані матеріали. Голка і картридж, що перетворюють доріжку запису в електричний сигнал-вкрай чутлива система, і велика частина зайвих вібрацій ризикує потрапити до вас в музику. Тому хороший корпус повинен бути якомога більш важким, щільним (це знижує резонансну частоту), мати якісні віброізолюючі елементи (наприклад, багаторівневі ніжки або підставки, спеціальні гасять вставки з mdf або аналогічних матеріалів). Велика увага приділяється бездоганно працюючим підшипникам і особливо велика-системі приводу. Найбільш поширені в hi-fi середовищі типи приводів-пасиковий (на ремінці) і прямий (на електричному моторі). Різниця в якості звучання цих двох типів може бути більш-менш очевидна в залежності від конкретної моделі і виробника. Однак в загальному випадку пасиковий привід вінілових програвачів забезпечує більш м’який і рівномірно якісний звук, в той час як прямий привід може звучати трохи «гостріше», швидше розвиває необхідну швидкість і незамінний для діджеїв. Для контролю постійної швидкості обертання в деяких програвачах вінілу використовуються системи оптичного контролю.

Важливо пам’ятати, що для повноцінної роботи аудіо система на основі програвача вінілових платівок повинна мати фонокоректор. Ці пристрої відновлюють правильний тональний баланс і необхідний гейн сигналу. Вони нерідко вбудовані в інтегровані підсилювачі або передпідсилювачі, а іноді і в самі програвачі грамплатівок. Однак досвідчені цінителі звуку воліють зовнішні спеціалізовані фонокоректори, так як їх чутлива схемотехніка дуже вразлива до перешкод від інших компонентів.