Що таке отопластика

6-3-2021

 

 

Лазерная отопластика: особенности и преимущества
 

Отопластика – операція, спрямована на поліпшення форми, зміна розмірів або розташування вушних раковин. В результаті операції поліпшуються пропорції вух по відношенню до обличчя. Також отопластика може поєднуватися з іншими естетичними операціями на обличчі, такими як ринопластика, пластика підборіддя, ліпофілінг та ін.

Як правило, корекція вушних раковин виконується в дитячому віці за косметичними показаннями. Робити операцію раніше 5 років недоцільно, оскільки хрящової каркас ще не повністю сформувався. Важливо розуміти, що отопластика є дуже індивідуальною операцією. Як і будь-яка інша естетична операція, вона повинна виконуватися «для себе”, а не для для задоволення чиїхось потреб або очікувань. Якщо у вашої дитини стирчать вушка, не тягніть його до пластичного хірурга, поки він сам цього не захоче.

Успіх і безпека операції і післяопераційного періоду багато в чому залежать від того, наскільки повноцінно ви будете спілкуватися з лікарем під час першої зустрічі. Будьте готові відповісти на наступні питання:

Під час консультації хірург зробить необхідні знімки, детально розповість про можливі варіанти виконання операції, вид анестезії та особливості післяопераційного періоду. Також узгоджується дата і час операції. Головне – не соромтеся задавати питання.

Як правило, отопластика виконується під місцевою анестезією. За 20-30 хвилин ми пропонуємо пацієнтам прийняти заспокійливі ліки, що не містить наркотичних препаратів. Під час операції наркотичні засоби також не застосовуються. Тобто, загальмовуючий ефект на центральну нервову систему відсутня і людина може дістатися додому самостійно. Однак ми рекомендуємо користуватися послугами супроводжуючих осіб або таксі. У тих випадках, коли операція виконується під наркозом (загальним знеболенням), пацієнт залишається на ніч в стаціонарі під наглядом медичного персоналу.

Отопластика найчастіше виконуються під місцевою анестезією. В область операції вводяться спеціальні препарати, локально відключають больову чутливість. Тобто, пацієнт перебуває в повній свідомості, але не відчуває болю. Переваги такого виду знеболювання очевидні:

За бажанням пацієнта, отопластику можна виконати і під наркозом. Але в цьому випадку необхідно лягти в лікарню на 2-3 дні і здати аналізи за розширеним списком.

Розрізи виробляються в завушних областях таким чином, щоб післяопераційні рубці розташовувалися в природних складках і були якомога менш помітні. У деяких випадках при корекції форми або розмірів вуха, розрізи виконуються на зовнішній поверхні. В ході операції проводиться зміна хрящового каркаса вушних раковин шляхом накладення спеціальних нерассасивающихся швів. Крім цього, існує кілька прийомів, спрямованих на зміну форми мочок.