Отримання освіти в канаді

4-21-2021
Университет Виннипега
 

Вища освіта в канаді

Багато студентів їдуть до північної Америки за вищою освітою. Як США, так і Канада тримають першість у підготовці висококваліфікованих кадрів для всього світу. Але саме в Канаді набагато простіше стати володарем заповітного диплома, не витративши при цьому нечуваних сум. Більш того, іноземним абітурієнтам не доведеться витрачати багато часу для підготовки до вступу в канадські вузи. Як це відбувається в сполучених штатах або в Австралії. Крім того, абітурієнтів приваблює перспектива працевлаштування в національні та міжнародні компанії ще під час навчання. Додайте до цього високий рівень життя, хороший клімат, доброзичливих жителів, і Канада стане найбільш підходящою країною для студентських років і подальшого життя і роботи в цій країні. Також хочемо вам порекомендувати получение образования в Канаде

Особливості канадської системи вищої освіти

У Канаді система вищої освіти виглядає інакше, ніж в інших країнах. Кожен вуз і процедура навчання в ньому регулюються не на державному рівні, а визначаються кожною провінцією (регіоном) самостійно. Але фінансування кожен університет і коледж країни на дві третини отримують з державного бюджету.

Програми вищої освіти, як і скрізь у світі, передбачають такі ступені:

  • бакалавр (3-4 роки навчання)
  • магістр (+ 2-3 роки)
  • доктор (+ 4 роки).

Дипломи всіх трьох ступенів видаються університетами, а ступені бакалавра і магістра можна отримати в коледжі.

Навчання в коледжі спрямоване на отримання прикладних знань (банківська справа, маркетинг, менеджмент, медіа, комп’ютерні технології та інше), випускники університетів працюють в академічному напрямку.

Поширена схема навчання в канадських вузах включає в себе лекції та семінари в університеті паралельно з оплачуваним стажуванням. Стажування починаються вже з 2 курсу. Адже в Канаді вважається, що будь-яка теорія повинна обов’язково підкріплюватися практикою. Часто виходить так, що студента після закінчення стажування приймають на роботу в штат.

Навчання в Канаді вважається одним з найбільш високотехнологічних: великі аудиторії з комп’ютерами для кожного студента, оснащені лабораторії та студії. Канада-країна, що йде в ногу з технічним прогресом. За статистикою, на кожного канадця припадає мінімум три комп’ютери.

Канада-двомовна країна. Тому навчання проводиться англійською або французькою. Або ж на обох мовах одночасно.

Навчальний рік ділиться на два семестри, початок навчання – у вересні, кінець року-в червні. В кінці грудня (2 тижні) і влітку (2 місяці) – канікули. Однак в учнів є можливість відмовитися від канікул і вчитися без перерв, таким чином, термін навчання можна скоротити.

В канадських університетах і коледжах діє система накопичення балів, або кредитів (ects), тому студент легко може вступити або перевестися в канадський або будь-який інший вуз.

Дипломи канадських вузів високо котируються в усьому світі. За статистикою, 70% випускників влаштовуються на роботу протягом одного року після випуску. До того ж, всі молоді фахівці, в тому числі й іноземні, можуть залишитися в країні на 1 рік після закінчення університету для пошуку роботи.