По істині, унікальне і святе місце розташувалося на території сучасної Іспанії. Тисячі паломників регулярно перебувають сюди, щоб віддати данину пам’яті одного з дванадцяти учнів Ісуса Христа. Каміно де Сантьяго зберігає в собі цікаву історію, яку проповідують в багатьох церквах і храмах Іспанії.

ЗМІСТ:

  • Трохи історії Каміно де Сантьяго
  • Мотиви паломництва Каміно де Сантьяго
  • Символіка Каміно де Сантьяго
  • Шляхи Каміно де Сантьяго
  • Відвідування Каміно де Сантьяго
  • Прогулянка по Святих місцях

Якщо ви збираєтеся в Каміно де Сантьяго, то ви можете забронювати житло онлайн або на місці.

Трохи історії Каміно де Сантьяго

Каміно де Сантьяго в Іспанії — це не окреме місце, куди можна просто приїхати і глянути на пам’ятку. Це своєрідний маршрут, яким ходив Яків, син Зеведеїв і проповідував релігію і святе слово Ісуса.

Апостол Яків був одним з 12 учнів Христа. Після смерті Ісуса він відправився на Піренейський півострів, щоб проповідувати іншим його вчення. Після повернення на батьківщину, а саме в Єрусалим, Якова стратили. Учні апостола вирішили поховати тіло Якова саме там, де він ніс слово боже, і зануривши труну з мощами апостола в барку, вирушили туди.

Поховано тіло було в одному непримітному полі, а після цього було надовго забуто. На початку IX століття самотній чернець-відлюдник знайшов це місце, завдяки яскравій зірці, яка довго і яскраво мерехтіла над цією поляною. Цього місце було дано назву Компостела або «зірки».

Після цього за наказом короля Альфонса II було вирішено перепоховати труну, і для цього була побудована спеціальна базиліка. Апостол Яків – Сантьяго – був для іспанців покровителем. Багато хто вважає, що першим паломником до мощів Сантьяго був король Карл Великий. З тих пір безліч знаменитих людей пройшли по святому шляху. Всім, хто проходив по Каміно де Сантьяго відпускалися гріхи. Особливо це віталося в святий рік, а саме 25 липня. У цей день був народжений апостол Яків.

Мотиви паломництва Каміно де Сантьяго

Кожна людина має свої мотиви для здійснення паломництва. Згідно з Семи Записів Альфонсо X Мудрого існують три основні мотиви: перший – з доброї волі, другий – виконати обітницю і третій – покаятися. У наші дні можна додати ще такі мотиви, як пошук пригод і мету скинути зайві кілограми.

Символіка Каміно де Сантьяго

Основні символи Каміно де Сантьяго: посох, торба і черепашка, яка є головним символом.

Тростина або посох допомагає рухатися і символізує третю ногу. У середні століття посох також використовували для захисту від вовків і собак, яких прочани вважали ворогами, посланих дияволом. На посох прив’язували гарбуз, яку використовували в якості фляги для води.

Дуже важливим елементом паломництва була торба або сумка, а також маленький мішечок у формі трапеції, виготовлений з шкіри померлої тварини. Такий мішечок використовували для зберігання монет. Шкіряний мішечок означав три основні речі, з якими стикався кожен паломник – пост, кров і спрага. Зараз замість мішка використовують спеціальний рюкзак, а замість палиці використовується тростина.

Головним символом Каміно де Сантьяго є черепашка і хрест, що виглядає як меч. Цей хрест оздоблений півмісяцями. Подібну символіку в давнину нашивали на накидку, капелюх або сумку пілігрими. До речі, пілігримами називали паломників, які йшли по шляхах Каміно де Сантьяго. Також черепашкою відзначені основні зупинкові пункти паломників – це місця, де можна відпочити і набрати води.

Чому ж саме мушля стала головним символом паломництва? Вся справа в тому, що лицар, який тонув у морі, був врятований Апостолом і коли він виходив із води на берег, з голови до п’ят він був покритий черепашками.

Шляхи Каміно де Сантьяго

Зараз існує кілька маршрутів, за якими регулярно йдуть паломники. Найпопулярнішим вважається Каміно Франсез. Він бере початок у Франції, а саме в Сен-Жан Pied де Досі. Довжина цього маршруту складає близько 800 км.

Північний шлях, іменований Каміно дель Норте, починається теж у Франції. Початковою точкою відправлення є район Біскайської затоки.

Іспанське місто Севілья ознаменувався тим, що тут теж починається один з маршрутів. Він називається Віа де ла Плата. Цей шлях пролягає через Эстремадуру.

Ще один не менш відомий маршрут Каміно Португез бере свій початок у португальському містечку Туї. Якщо уточнювати, то відправною точкою вважається кордон Галісії. Деякі вважають, що даний маршрут починається аж ніяк не від Туї, а від міста Порту. Є ті, для кого початком є Лісабон.

Всі ці маршрути за роки стали настільки відомі, що щорічно проходять по них сотні тисяч туристів і паломників. По дорозі можна зустрічати численні церкви, притулки, готелі та лікарні.

Відвідування Каміно де Сантьяго

Якщо ви задумали пройтися по одній з вищезазначених маршрутів, то все не так просто. Не думайте, що ви приїдете в Севілью або Лісабон і відразу ж вирушите в подорож. Вам необхідно буде придбати спеціальний паломницький паспорт. Цей документ називається креденсиаль. Він створений для отримання спеціальної компостела. Це свідчення про здійснення паломництва. Після проходження повного маршруту ви зобов’язані з’явитися один з паломницьких офісів, для того щоб у документі поставили штамп про те, що паломництво по святих місцях скоєно.

Креденсиаль можна купити в кафедральних соборах, що знаходяться спочатку кожного з маршрутів. Приміром, у португальському місті Порту можна придбати даний документ в кафедральному соборі всього за 50 євроцентів.

Прогулянка по Святих місцях

Ці місця досить цікавими і пізнавальними. Кожна людина тут відкриє для себе щось нове. Хотілося б сказати, що паломництво по Каміно де Сантьяго є справою виключно для пішоходів, так як місцеві маршрути і дороги не призначені не те, що для машин, вони навіть не розраховані на велосипедистів. На маршрутах часто зустрічаються спеціальні позначення, яким необхідно слідувати. Ці знаки виглядають у вигляді жовтої стрілки і черепашки того ж кольору. Завдяки даним трафаретами ви не заблукаєте і не зіб’єтеся з шляху.

По дорозі ви зможете переночувати в готелях, які зустрінуться на шляху Каміно де Сантьяго. Ці готелі для паломників не зовсім дорогі, але у них є все, щоб ви відчували себе максимально комфортно. Годують у них теж досить добре і смачно.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями.


Попередня статтяЦікаві факти про Іспанії


Наступна статтяЦікаві факти про Греції

Irina