ЗМІСТ СТАТТІ:

  • Собор Санта Марія — Кафедральний Собор у Севільї
  • Будівництво Кафедрального Собору в Севільї
  • Кафедральний Собор в наші дні
  • Хиральда — частина Кафедрального Собору в Севільї
  • Собор в стилі готики і Ренесансу
  • Собор зсередини — місце іспанської живопису

Собор Санта Марія — Кафедральний Собор у Севільї

Севілья стоїть на землі вже два з половиною тисячоліття. Під чиєю тільки владою вона не знаходилася. Римляни, готи, араби, були ібери на чолі цього древнього міста. Настав той момент, коли її очолили королі Іспанії.

Будівництво Кафедрального Собору в Севільї

Кордовський халіф Абу Якуб побудував в Севільї грандіозну Велику мечеть. Протягом кількох століть вона обростала каплицями і величезними стінами. У першій половині XV ст. це білосніжна споруда була зруйнована. На його місці звели сучасний собор Санта Марія де ла Седе.

Кафедральний Собор в наші дні

Зараз Санта-Марія входить в трійку найбільших споруд Європи. Однак він поступається, що колись існувала на цьому місці Великої мечеті. Це можна спостерігати за останками, прилеглим до сучасного собору. Історичними шматочками тут є Апельсиновий двір, в центрі якого розташований фонтан. Портал Пуерта дель Пердон або «Врата прощення». На них є пластини з бронзи з гравіюванням арабських символів.

Хиральда — частина Кафедрального Собору в Севільї

Не можна залишити без уваги відому споруду під назвою Хіральда. Вона є своєрідним символом Севільї, як і Ейфелева вежа для Парижа. Вона зображена на зображеннях знаменитих художників того часу.

Конструкція вважається головною вертикаллю Севільї і підноситься над землею на 100 метрів. Початком будівництва цієї башти є 1184 рік, а остаточно завершена споруда була через 14 років – у 1198 році. Спочатку Хиральду прикрашали чотири мідні позолочені кулі. Коли сонячне світло падав на ці кулі, то освітлення було помітно за кілька десятків кілометрів від Севільї. Згодом ці кулі було вирішено прибрати, але щоб їх вивести з собору довелося збільшувати головні ворота.

Собор в стилі готики і Ренесансу

Сам же собор будувався понад 100 років – з 1402г. з 1506 р. Архітектор собору, на жаль, не відомий. Спочатку планувалося спорудження в готичному стилі, але в підсумку в ньому є нотки епохи Відродження. З боків собор оточений численними будівлями, а лицьову частину прикрашають фігурки святих.

Собор зсередини — місце іспанської живопису

Санта Марія являє собою музей іспанського живопису. Тут розташований самий знаменитий не тільки в Іспанії, але і в Європі завівтарному образ або ретабло. На п’ять великих ніш, в які поміщені біблійні герої, приходять поглянути тисячі людей. Центральною скульптурою тут є статуя знаменитої Мадонни, сріблом і прикрасами.

Південна сторона собору відома своєю ризницею з двома картинами, намальованими самим Мурільо – знаменитим художником Севільї. Також в ризниці знаходиться головне скарб, створене Хуаном де Арфі в XVI столітті. Ця коштовність – дарохранильницю довжиною 3 метри, виконана з чистого срібла.

Неподалік від ризниці розташована сакристії Лас Калисес. Тут є множинні картини знаменитих художників Іспанії. У числі робіт знаходиться полотно святих Юсты і Руфины. Вони є покровителями Севільї і тому їх зображення можна зустріти в соборі скрізь. Але основним полотном собору вважається «Святий Христофор переносить немовляти Христа через річку». Воно повинно бути в кожній церкві Іспанії, так як Христофор по наданню спаситель від насильницької смерті. Дане зображення досягає 16 метрів у висоту і є найбільшим в Іспанії.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями.


Попередня статтяРайон Тріана в Севільї – свої традиції, культура та звичаї


Наступна статтяПлоща Іспанії у Севільї

Irina