ЗМІСТ СТАТТІ:

  • Мертве море — море з історією в 4000 років
  • Історія мертвого моря згідно біблійної легенди
  • Історія мертвого моря згідно науки
  • Чому море називається “Мертвим”
  • Звідки ж в цьому морі стільки солі

Мертве море — море з історією в 4000 років

Всім відомо, що на території Ізраїлю і Йорданії існує таке природне явище, яке носить назву «Мертве море». Солі і мінерали Мертвого моря широко застосовуються в лікувальних препаратах, завдяки чому й отримало таку величезну популярність.

Більшість людей, які побували на мертвому морі, не знають нічого про його походження. Всього в декількох кілометрах від Мертвого моря відбувалося багато захоплюючих історичних подій. Опинившись на Мертвому морі, можна зануритися в минуле на 4000 років тому, у часи Біблії.

Історія мертвого моря згідно біблійної легенди

Згідно з однією з біблійних історій Авраама був племінник, якого звали Лоті. За кілька хвилин до знищення міст гріха Содому і Гоморри ангели вивели Лота з сім’єю з Содому і веліли йти і ні в якому разі не оглядатися. Дружина Лота послухалася і озирнулася подивитися на те, як прибирається місто. В наказ за її непослух вона перетворилася в соляний стовп. І в цю ж хвилину озеро, на березі якого стояв місто Содом, стало солоним в світі.

Історія мертвого моря згідно науки

Згідно наукової точки зору мільйони років тому на місці, де зараз знаходиться мертве море, стався розлом земної кори і став наповнюватися солоною морською водою. Так і утворилося мертве море.

Концентрація солі в Мертвому морі становить 270 грамів на один літр води, на відміну від інших солоних водоймах, де концентрація солі не перевищує 35 грам на літр води.

Чому море називається “Мертвим”

Величезна кількість натрію хлору сильно підвищує щільність води. Згідно законам фізики людини ка б виштовхує з води, завдяки чому в Мертвому морі просто неможливо потонути.

Назва Мертвого моря ця водойма отримав завдяки тому, що в його сильно солоної воді виживають тільки рідкісні види мікроорганізмів. Риби, які потрапляють сюди, миттєво вмирають, вони навіть не встигають відчути біль.

Звідки ж в цьому морі стільки солі

Справа в тому, що річки і водойми, які потрапляють в Мертве море, вже не можуть покинути його межі, а починають випаровуватися. Сіль же не випаровується, а залишається в море. З часом їх стає все більше, а саме море поступово зменшується в розмірах, так як йде сильне випаровування.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями.


Попередня статтяСтіна Плачу в Єрусалимі – Велика Святиня з історією цілу епоху


Наступна статтяВинні тури в Іспанію: відмінні напої як частина іспанської культури і традицій

Irina