ЗМІСТ СТАТТІ:

  • Графство Девоншир — колиска детективів
  • Як дістатися до графства Девоншир
  • Історія графства Девоншир
  • Графство Девоншир і його клімат
  • Розваги, екскурсії, пам’ятки графства Девоншир
  • Ексетер — Столиця графства Девоншир
  • Університет Ексетера

Графство Девоншир — колиска детективів

На південно-заході Англії в столиці Ексетер розташувалося незвичайне і казкове графство під назвою Девоншир. Багато хто називає його Девон. Він зручно розташований на узбережжі, навколо безлічі гаваней.

Туризм тут процвітати ще в 19 столітті, коли через графство Девоншир були прокладені залізничні колії. Люди із задоволенням їхали сюди, щоб відвідати приморські курорти. Однак інтерес туристів почав пропадати в 20 столітті, але знову зріс лише у 21-м. Тепер людей Девон привертав не узбережжями, а казковими парками.

Цікавий той факт, що графство зіграла одну з головних ролей у народженні детективів. Саме в цьому графстві народилася неповторна Агата Крісті. Якщо згадати кінокартину «10 негренят», то її дії розгорталися тут. Також знаменита собака Баскервілів проживала в цій окрузі.

Як дістатися до графства Девоншир

Зі столиці Англії необхідно дістатися до Ексетера. Він розташований в 180 кілометрах. Графство Девоншир знаходиться недалеко від цього міста. До Екстера можна доїхати на потяги, які відправляються від лондонського вокзалу Паддінгтон. Також до міста Екстер літають літаки практично з будь-якої точки світу. Аеропорт цього міста щорічно обслуговує більше одного мільйона пасажирів.

Історія графства Девоншир

Історія графства Девон йде корінням в доісторичні часи. Після льодовикового періоду ці місця відразу ж почали заселяти люди. Про це свідчать численні місця стоянок, які були виявлені археологами в районі довколишнього міста Дартмур. Починаючи з 55 року нашої ери, ці землі належали до римської імперії. Звільнили війська їх тільки через 250 років. Саме завдяки римським поселенцям і з’явилася сама Великобританія. Графство Девоншир пережила нелегкі часи. Воно постраждало від революцій і воєн, серед яких були і жорстокі війни Червоної і Білої Троянд.

Графство Девоншир і його клімат

Клімат на території графства досить м’який і спокійний. Тут відмінна екологія. Однак найбільше туристів відвідують ці місця через незвичайно красивих пейзажів і природних картин. Дуже привабливі тут і узбережжя, на яких щодня можна спостерігати сотні туристів.

Розваги, екскурсії, пам’ятки графства Девоншир

Як відомо, Англія славиться своїми історичними місцями, пам’ятниками, і звичайно ж, замками. Останніх на території графства досить багато. Не можна сказати, що всі вони у відмінному стані, але більшість з них відвідати цілком цікаво.

Серед замків можна відзначити Комптон. Він знаходиться всього в п’яти милях від села під назвою Торки. Спочатку це була звичайна садиба, але згодом вона була перебудована в оборонну споруду. Дивлячись на даний замок, переймаєшся чудовою атмосферою середніх віків.

Замок Литфорд раніше був будівлею суду, а за сумісництвом і в’язницею. Історія цього замку досить темна і жахлива. Цій будівлі відведено окремі сторінки в підручниках англійської історії.

Відомий в графстві і Окхэмптон. Правда, сьогодні від нього залишились лише руїни та головна башта – донджона. Цей замок був побудований в далекому 11 столітті. Славиться ця споруда легендою про леді Говард. Люди розповідали, що вона їздила на кареті, створеної з кісток її передчасно пішли чоловіків. Про те, що леді Говард дійсно існувала, і у неї було четверо чоловіків, говорять документи. Правда, документального підтвердження того, що вона їх убила, немає.

На півдні графства знаходиться замок під назвою Паудехэм. Незважаючи на те, що він був побудований дуже давно, в 18 – 19 століттях замок був сильно видозмінений. Сьогодні він навряд чи може нагадати про середньовіччя, але інтерес пробудить точно. Замок до сих пір є власністю графської родини Девон.

Якщо є бажання поглянути на споруди часів нормандської забудови, яскравим прикладом буде замок під назвою Тотнес. Він стоїть на березі річки Дарт неподалік від містечка Тотнес.

Крім цього, графство Девоншир знамените своїм парком, що знаходиться на узбережжі Східного Девону і Дорсета. Це місце є єдиним в Англії, яка занесена в знаменитий список ЮНЕСКО. Саме сюди приїжджають численні туристи зі всієї земної кулі. Вони прогулюються по знаменитим маршрутами та стежками. Тут мешкають численні птахи і тварини, багато видів яких вважаються рідкісними й вимираючими. Також тут ростуть незвичайні рослини і дерева.

Люди в графстві Девоншир дуже люблять чистоту і порядок. Головне, що вони відносяться до свого округу з екологічним підходом. Жителі намагаються зберегти чисту і екологічно чисту ситуацію в графстві. Вони здійснюють всі, щоб у графстві було світло і зелено. Вони озеленюють місцевості. Доходить до того, що дахи будинків покриті самими справжніми очеретами.

Ексетер — Столиця графства Девоншир

Величне місто Ексетер стоїть на узбережжі річки Екс. Всього через 15 кілометрів ця річка впадає в відомий протоку Ла-Манш. Місто будувалося давним-давно в цілях оборони. Тут можна спостерігати дивні звивисті вулички. Розташовані вони в старій частині міста. Все це дожила до наших днів з далекого минулого.

Головною визначною пам’яткою міста є старий Кафедральний собор. Він був зведений в далекому 1050 році. Спочатку він будувався в нормандському стилі, але згодом був перебудований під готику. Собор має дивовижно красиві вікна, унікальні бібліотеки, старовинні годинники 14 століття, а також величезний прекрасний орган.

Кафедральний собор славиться Minstrels Gallery або галереєю ніш. Це кілька ніш, у кожній з яких стоять скульптури з музичними інструментами. Ангели на них грають. Ці галереї доводять те, що графство високорозвинена в музичному та культурному сенсі. З середніх століть тут дуже добре ставилися до мистецтва.

У місті стоїть і одне з старовинних муніципальних будівель у Великобританії – Ратуша. Вона була зведена в 15 сторіччі. Крім цього, Ексетер славиться самої вузькою вулицею під назвою Парламент-стріт. Вулиця Хай-Стріт з самого моменту її побудови і до сьогоднішнього дня залишилася зовсім без змін.

Всі ці місця приваблюють велику кількість туристів своєю незвичайністю. У місті все створено для того, щоб вони відчували себе комфортно. На вулицях багато магазинів і сувенірних лавок, в яких можна придбати подарунки та чудові сувеніри. Також скрізь є атмосфера, притаманна середнім вікам.
Присутні в місті, обов’язково варто проплыться на орендованій човні по річці Екс. Це принесе не тільки безліч нових емоцій, але і дозволить поглянути на столицю графства з незвичайного боку.

Варто відзначити, що в місті досить багато висококласних готелів. Причому, власники їх не звертають ніякої уваги на зірки і статус. Справа в тому, що всі готелі в місті дуже гарні, а обслуговування у них на найвищому рівні. Тут усі будівлі, включаючи готелі, мають незвичайний дизайн, у якому поєднуються стара і нова Англія.

Університет Ексетера

Міський університет Ексетера є одним з найбільш затребуваних і значущих в історії Англії. У ньому навчається понад 15 тисяч студентів з усіх куточків нашої планети на 11 різних факультетах. Кампус університету є найкрасивішим у всій Великобританії. Тут учні отримують найкращу освіту, і влаштовуються після закінчення університету на престижні робочі місця. Також університет фарбує і урізноманітнює життя міста, влаштовуючи регулярні музичні фестивалі, спортивні змагання і багато інші цікаві заходи.

Графство Девоншир дуже цікаво собою. Тутешні місця можна порівняти з картинками з казок. Тут все вкрите яскравими та зеленими кольорами, співають птахи, а поруч протікає надзвичайно красива річка Екс. тут повинен побувати кожен. А як оточують красиві пейзажі, що відкриваються погляду туриста, з узбережжя. Графство Девон по праву є одним з кращих місць на планеті, і не тільки в Англії. Чого тільки коштує Юрское узбережжі, пролегающее через Східний Девон і Дорсет. Люди в графстві дуже доброзичливі і привітні. Тут завжди вам допоможуть і посміхнуться у відповідь. Графство дуже посещаемо в будь-який час року. У кожній частині Узбережжя можна зустріти туристів і мандрівників з будь-якої точки світу. Якщо ви вирішуєте, яке мальовниче місце на землі поїхати на відпочинок, то сміливо беріть на озброєння графство Девоншир в Англії.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями.


Попередня статтяКуба, Варадеро, Карибське море


Наступна статтяЕкскурсія в Мцхету

Irina