ЗМІСТ СТАТТІ:

  • Гора хрестів у Литві — таємниче місце
  • Де знаходиться Гора хрестів і як дістатися
  • Гора хрестів у Литві та її легенди
  • Гора хрестів у Литві через багато років
  • Гора хрестів у Литві в наші дні

Гора хрестів у Литві — таємниче місце

Багато незвичайних містичних місць на планеті. Одним з таких славиться Литва. Тут знаходиться знаменита серед паломників пам’ятка. Назва їй – гора хрестів. Справжнє ім’я її – Пиляус. Популярне місце серед археологів. Вони іменують його «Городище Юргайчу». А ось для істориків воно – Доманта або Дауманта.

Сьогодні сюди приходить не тільки велика кількість паломників, але й туристи з усіх куточків світу. Виглядає вона досить нестандартно. Справа в тому, що з боку це звичайна довгаста гора. Однак вона має свою особливість – гора повністю заставлена безліччю хрестів.

Де знаходиться Гора хрестів і як дістатися

Гора хрестів у Литві розташувалася недалеко від містечка Шяуляй, а саме в 12 км на північ. Якщо відштовхуватися від траси Калінінград-Рига, то гора знаходиться всього в 2 кілометрах від неї.

Багато туристів подорожують на автомобілях. Для них можна легко дістатися до пам’ятки, якщо йти з міста Шяуляй по трасі А12. Проїжджаючи табличку з написом «Kryžių Kalnas 2 km», треба повернути праворуч.

До «хрестової гори» можна дістатися і іншим способом. Якщо ви подорожуєте пішки, то з вокзалу міста Шяуляй, що знаходиться на вулиці Тильжес, ходять автобуси. Транспорт ходить кожен день крім неділі по маршруту Шяуляй – Йонішкіс. Якщо рухатися по даному маршруту, то слід зійти на зупинці під назвою Домантай. Звідси до гори хрестів вам необхідно пройти близько двох км.

Гора хрестів у Литві та її легенди

Гора хрестів у Литві оповита безліччю легенд і сказань. Люди багатьом з них дійсно вірять. Згідно однієї з легенд, на цій горі давним-давно горів незгасимий вогонь.

Походження цього місця теж досить загадково. Колись на цьому пагорбі стояла католицька церква, пішла під землю за невідомих обставин. У одного з жителів прилеглого села сильно захворіла. Ніхто не вірив у її одужання. Чоловік у розпачі пішов на святе місце і встановив там хрест. Через кілька днів, дитина повністю одужала.

Ця подія відразу ж розлетілося по всій Литві. Люди сюди почали приїжджати і встановлювати тут хрести. На їх думку, ця гора мала чудодійними властивостями.

Однак історії в свою чергу висувають власну версію. Все почалося в 14 столітті. На пагорбі стояв великий замок під назвою Куле. У 1348 році тут сталася біда. Війська Лівонського ордена напали на даний замок і спалили його вщент разом з усіма людьми, які перебували в ньому. Після події сюди почали приходити місцеві жителі і ставити на горі хрести в пам’ять про загиблих.

Є й інша теорія походження «хрестової гори». У 1831 р. тут відбулося повстання. Безліч людей загинуло. Жителі приходили сюди і залишали тут пам’ятні хрести.

Було на цьому місці і ще одне повстання. Воно відбулося в 1863 році. Його придушили і заборонили людям ставити хрести пам’яті на дорогах і біля будинків. Жителям виділили спеціальне місце для цього, стало згодом «горою хрестів».

Гора хрестів у Литві через багато років

Досі ніхто не дає однозначної відповіді на питання «Коли гора хрестів з’явилася, і за яких обставин?», однак місце все ж стало знаменитим серед паломників. Вони проводили тут служіння. Місцеві жителі між собою стали називати пам’ятка «Святою горою» або «горою Молитов». Щорічно тут з’являлося все більше і більше хрестів.

Так, це місце в 20-му столітті знаходилася під охороною, а місцевий уряд не раз намагався очистити гору від хрестів. Було кілька спроб, однак всі вони нічим серйозним не вінчалися, так як гора знову обростала хрестами.

Роки перебудови, а саме 80-ті, для пам’ятки вважалися незвичайними. У ті роки гору називали храмом під відкритими небом. Сюди регулярно перебували натовпи туристів і паломників, і всі вони залишали після себе кілька десятків нових хрестів.

Гора хрестів у Литві в наші дні

На сьогоднішній день гора хрестів в Литві є головним місцем паломництва. Вона постійно обростає все новими хрестами, які неможливо точно підрахувати. За різними підрахунками, тут знаходиться від 50 до 100 тисяч хрестів. Вони тут найрізноманітніші. Хтось робить хрести самостійно з металу, дерева і т. д. Різноманітність їх зводить з розуму. До речі, з-за великої кількості тут дерева, на горі заборонено запалювати свічки. Серед хрестів на горі знаходяться і унікальні, занесені Реєстр культурних цінностей країни.

Особливу популярність дав місцем і Іван Павло 2, який відслужив тут месу в 1993 році перед величезною кількістю людей зі всіх куточків світу. Неподалік від гори знаходиться каплиця.

Для гори хрестів кінець липня вважається святим. Саме в цей час з 1923 р тут проходить великий храмовий празник.

Для відвідувачів цієї пам’ятки тут створені всі умови. Гора хрестів у Литві облаштована численними сувенірними крамницями. Є тут і туалети, а також автостоянка. Сьогодні це місце не пустує. Щодня сюди приходять люди, щоб встановити на горі хрест. На думку багатьох людей, встановивши тут хреста, людину чекає успіх і благополуччя. Глянувши на цю чарівну і загадкову гору, можна здивуватися наявності колосальної кількості хрестів різних вірувань. Литва знайома даної горою на всю землю. Це не тільки святиня, але і унікальна пам’ятка країни.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями.


Попередня статтяБлакитна лагуна в Ісландії: єднання з природою і повний релакс!


Наступна статтяРічка Каньо Крісталес в Колумбії – річка п’яти кольорів

Irina